Slavná éra města Slušovice

20.03.2008 23:13

Při brouzdání po internetu jsem narazil na tento krátký článek. Po jeho přečtení zjistíte, že to ve Slušovicích bylo opravdu "všelijaké".

 

 

Název článku: Čuba v audině! ... Čtvrtek 14.06.2007 05:52


SLUŠOVICE - Byla to nejznámější vesnice v tehdejším Československu. Lidé si v ní a jejím okolí žili ještě před 18 lety jako králové!

Měli spoustu prachů a Slušovice byly přirovnávány k prosperujícímu městečku v USA. Od tvůrce tohoto "zázraku", šéfa místního JZD Františka Čuby (dnes 71 let), dostávali na sklonku minulého režimu na tu dobu neuvěřitelné platy.

"Měli jsme 3500 až 4000 korun měsíčně, špičkoví odborníci si pak vydělávali až 10 tisíc," tvrdil Šípu asi sedmdesátiletý muž u kostela ve Slušovicích. I další Čubovi bývalí zaměstnanci podrobně vyprávěli, jak si za něho žili v blahobytu. Ale své jméno nám nikdo z nich neprozradil. Jsou ustrašení, prý nechtějí mít problémy, bojí se. Ale čeho?

Po listopadu 1989 JZD Slušovice skončilo a nad Čubovou érou se uzavřela opona dějin. ŠÍP pátral, co zbylo. Mnohé objekty zpustly a chátrají, ale v dalších podnikají novodobí kapitalisté, často dobře vyškolení Čubovi bývalí odborníci.

František Čuba dodnes podniká. Žije v luxusním domě ukrytém za hradbou zeleně v obci Neubuz u Slušovic, na zvonku ani na schránce nemá jmenovku a své sídlo opouští nejčastěji jen ve stříbrném voze Audi.

Zdroj: www.deniksip.cz

Zpět